Na co pomaga herbata z pokrzywy? Zapragniesz takich efektów!

Herbata z pokrzywy w filiżance

Mało kto wie, jak niezwykły wpływ na organizm ma pokrzywa. Ten napar nie tylko wspomaga odchudzanie, ale także usprawnia pracę całego ciała. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom, minerałom i witaminom – w tym dużej ilości witaminy C – ta nieoceniona roślina wspiera układ kostny i krwionośny.

 

 Szczególnie zalecana jest dla kobiet w ciąży, karmiących piersią, a także dla każdego, kto pragnie żyć długo i zdrowo! Pokrzywa jest łatwo dostępna w postaci herbaty ekspresowej, suszonych liści, bądź soku. Do produkcji farmaceutycznej bardzo często stosuje się także korzeń pokrzywy ze względu na bezpieczeństwo i brak toksyn. Przekonajmy się, czym pokrzywa może nas obdarzyć! 

Herbata z pokrzywy – na co pomaga? 

Napar z pokrzywy znany jest już od zamierzchłych czasów. Pomiędzy V a XV wiekiem picie pokrzywy uznawano za cudowny specyfik, który stosowano przy wszelakich problemach zdrowotnych. Obecnie ta niezwykła roślina uznawana jest za narzędzie pomocne do oczyszczania organizmu, odchudzania, oraz przy chorobach nerek. Oto kilka krótkich punktów, które podpowiedzą, na co jeszcze pomaga herbata z pokrzywy: 

  • wspomaga leczenie alergii; 
  • leczy infekcje i zapalenia; 
  • wspiera prawidłowe funkcjonowanie prostaty;
  • pomaga w zaburzeniach hormonalnych, a także anemii;
  • przyśpiesza metabolizm i działa moczopędnie (szczególnie polecana osobą z problemami kamicy nerkowej).

 

Warto pamiętać także o tym, że pokrzywa uznawana jest za bombę witaminową. Dzięki witaminom B i K, zawartości wapnia, potasu, krzemu, żelaza i magnezu picie pokrzywy przynosi niebotyczne efekty dla włosów, paznokci, a także skóry! 

Pokrzywa na odchudzanie 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ta leśna roślina przyśpiesza metabolizm, który w ogromnej mierze pomaga pozbyć się dodatkowych kilogramów. Pita regularnie nie tylko oczyszcza organizm z nadmiaru wody, ale też sprawia, że przyjmowane posiłki szybciej się trawią, a puste kalorie nie odkładają się w ciele w postaci tłuszczu. Już dzięki jednej filiżance dziennie możemy zobaczyć efekty, które na zawsze odmienią nasz wizerunek na lepszy. Promienna cera, piękne włosy pełne refleksów, prawidłowa waga i świetne samopoczucie – czy można sobie wymarzyć coś lepszego w tak przystępnej cenie? 

Picie pokrzywy na dobry dzień 

Zabiegany styl życia często utrudnia nam prawidłowe nawodnienie, a także wyrobienie sobie dobrych nawyków. Pokrzywa stosowana codziennie sprawi, że nasze życie zmieni się o 180 stopni. Wystarczy, że poranną kawę, czy herbatę do lunchu zamienimy na napar z pokrzywy, a już po miesiącu poznamy swoje nowe oblicze. Mamy karmiące piersią mogą liczyć na wsparcie laktacji, a także szybki powrót do wagi sprzed ciąży. Kobiety brzemienne poczują ulgę przy problemach stawowych i nie będą borykały się z problemem nadmiaru wody w ciele. Zadając sobie pytanie, na co jeszcze pomaga herbata z pokrzywy, nie możemy zapomnieć o ludziach starszych, cierpiących na reumatyzm. I w tym przypadku pokrzywa zdaje się być nieoceniona. Także smakosze i kucharze docenią jej walory, suszone liście dodają potrawom niezwykłego, świeżego smaku, który pokocha każdy. Napar z pokrzywy powinien zagościć na stałe w każdym domu, który wypełniony jest ludźmi dbającymi o swoje zdrowie i samopoczucie!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *