Czy kawa bezkofeinowa podnosi ciśnienie ?

Kawa bezkofeinowa czy pobudza

Miłośnicy kawy, którzy zmagają się z problemem nadciśnienia bardzo często uważają, że jedynym rozwiązaniem ich problemów zdrowotnych jest rezygnacja z smacznego, aromatycznego napoju. Z drugiej strony pojawiają się produkty takie jak kawa bezkofeinowa, która reklamowana jest jako całkowicie bezpieczna i nie podnosząca ciśnienia. Czy jednak jest to prawdą? Przekonajmy się.

Kawa bezkofeinowa – co to takiego ?

Kawa bezkofeinowa to produkt, który pozbawiany jest znaczącej ilości kofeiny. Są to kawy, które zostają poddane różnego rodzaju obróbce. Dzięki temu napój przyrządzony z ich wykorzystaniem posiada znacznie mniejszą zawartość kofeiny.
Jest to niezwykle ważne dla osób, które zmagają się z nadciśnieniem i piją kawę sporadycznie.
Obecnie z kawy usuwa się kofeinę za pomocą kilku sprawdzonych i bezpiecznych metod. Wśród nich wymienić możemy:
● użycie chemicznych rozpuszczalników takich jak chlorek metylenu lub octan etylu,
● użycie gazów nadkrytycznych takich jak dwutlenek węgla. Podgrzany do odpowiednio wysokiej temperatury zachowuje się jak ciecz i stanowi skuteczny rozpuszczalnik,
● wykorzystanie wody i ekstraktów pozbawionych kofeiny.

Czy kawa bezkofeinowa podnosi ciśnienie ?

Jedną z najczęstszych przyczyn sięgania po kawę bezkofeinową jest obawa dotycząca faktu, że kofeina podnosi ciśnienie krwi. Warto jednak mieć świadomość, że kawa – również tradycyjna podnosi ciśnienie chwilowo i to jedynie w przypadku osób, które sięgają po kawę sporadycznie. Jeśli spożywamy ją na co dzień a przy tym zdecydujemy się na picie kawy o zaniżonej zawartości kofeiny – możemy czuć się w pełni bezpiecznie.
Ewentualne skutki uboczne spożywania kawy bezkofeinowej najczęściej są efektem innych błędów, które popełniamy na co dzień. Wśród nich wspomnieć możemy między innymi:
● wypijanie zbyt dużej ilości kawy dziennie,
● uzależnienie od spożywania napoju,
● deficyt minerałów i witamin.

Różne rodzaje kaw bezkofeinowych

Osoby, które są zainteresowane zmniejszeniem spożycia kofeiny a jednocześnie nie chcące rezygnować ze spożywania kawy mają obecnie sporo możliwości wyboru. W ofertach czołowych producentów pojawiają się bowiem różne rodzaje kaw, wśród których wymienić możemy między innymi kawę bezkofeinową ziarnistą, mieloną oraz rozpuszczalną. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć kawę dopasowaną do swojego stylu życia oraz indywidualnych upodobań.

Gdzie kupić najlepszą kawę bezkofeinową ?

Bezkofeinowa kawa dostępna jest obecnie w większości sklepów – nie powinniśmy więc mieć problemów ze znalezieniem produktów, których potrzebujemy. Niemniej jednak, nie każda kawa wyróżnia się doskonałym smakiem i aromatem.
Gdzie więc znaleźć najlepszą kawę bezkofeinową? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – warto wykorzystać możliwości, które daje nam internet. Dzięki nim możemy sprawdzić ceny, skład kawy bezkofeinowej oraz opinie jakimi cieszy się wśród klientów. Pozwoli nam to na wybór produktu, który całkowicie spełni nasze oczekiwania.

Podsumowując, kawa bezkofeinowa z całą pewnością jest dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które ze względu na swój stan zdrowia muszą uważać na to, jakie substancje przyjmują. Choć nie jest całkowicie wolna od kofeiny jest jednak produktem, dzięki której przyjmujemy jej znacznie mniej.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *